Jalyna Sadovnikova: "Розглядала проект поки шо лише в контексті велоінфраструктури..."

Jalyna Sadovnikova в facebook:

Розглядала проект поки шо лише в контексті велоінфраструктури. Добре, що про неї починають задумуватись. Погано, шо не консультуються з майбутніми користувачами, просто малюючи її для галочки. Ну а шо з цим робити я не знаю. Втомилась повторювати одне й те саме. Об этом сообщает attack-ua.info со ссылкой на СМИ.

На днях у місцевих ЗМІ зявилась інформація щодо будівництва нового стомат.центру біля ТРК Лтава http//poltava.to/news/43637/ . У заголовку гучно акцентувал ... и на тому, що у проекті наявна велоінфраструктура - велодоріжки і велопарковки. На сайті міської ради проект можна знайти у розділі Документи Детальний план території, обмеженої вулицями Європейською, Героїв-чорнобильців, Макаренка та Миколи Дмитрієва в м. Полтава від 11.07.2017.

Попри те, що у місті з вересня 2015 року діє Робоча група з питань велоінфраструктури голова Оксана Деркач , члени РГ - представники профільних управлінь міськвиконкому, представники ГО, проекти, у яких передбачається будівництво велоінфраструктури на розгляд не виносяться і не обговорюються на предмет недоліків чи невдалих рішень. Через це ці проекти часто мають помилкові рішення щодо велоінфраструктури, які можуть призвести до неефективного використання бюджетних або інвесторських коштів. Ми не знаємо достовірно, хто є замовником даного проекту, але здоровий глузд підказує, що витрачати гроші на невдало спроектовану інфраструктуру нераціонально для будь-якого замовника.

Отже, про сам ДПТ. 1 Велодоріжки передбачені вздовж вулиці Європейської бл. 75 м і вздовж вулиці Миколи Дмитрієва кол. Володарського, бл. 90 м. Обидві - шириною 1,5 м а значить, односторонні. Для Європейської цієї ширини може виявитися замало цього недостатньо, щоб комфортно обганяти іншого велосипедиста, краще 2 м..

2 Вздовж вул. Європейської ВД передбачається відділеною від тротуару рядом дерев. В даному випадку, це не найгірше рішення, адже там пішохідні потоки і велорух варто відокремити через їх інтенсивність. Проте, підходячи до переходу на вул. Героїв Чорнобильців, ВД не має велопереїзду і йде далі, так, ніби велосипедистам не потрібно переїжджати на інший бік вулиці. Цей недолік потрібно виправити.

3 ВД на вул. М. Дмирієва разом в тротуаром розміщуватиметься на газоні. При тому, що під Лтавою є широкий тротуар, проектнати чомусь вирішили віддати газон під ВД яка там, за великим рахунком, і не потрібна, а якшо і робити там якусь ВІ, то, на нашу думку, при тій інтенсивності та швидкості руху авто там буде достатньо захисних смуг на проїжджій частині. Нових дерев на цьому газоні за проектом не передбачається

4. велопарковка на плані під 14 розташована на вул. М. Дмитрієва і призначена невідомо для кого. Адже пацієнту медцентру не підуть ставити свої велосипеди, обходячи всю Лтаву, та й для відвідувачів ТРК наявність цієї парковки не принесе користі. Розташована поза полем зору більшості людей, які там ходять чи їздять велосипедами, і лишати на такій парковці свій велосипед не надто безпечно. Часто безпеку велосипедам на парковці надає саме пасивний нагляд людей навколо. Там же, де людей небагато, легше поцупити якусь річ і лишитись непоміченим.

Із позитивних тенденцій можна відмітити те, що проектанти починають все частіше враховувати ВІ у міських проектах або ж замовники її включати у техзавдання. В Україні дуже мало проектантів з досвідом проектування ВІ, тому помилки неминучі. Але оце так новина! у світі вже багато чого випробували до нас, і цей досвід і гарні, і погані рішення можна і ТРЕБА вивчати і застосовувати в Україні. Це ніби очевидні речі, але чомусь не для всіх.

Найближчим часом плануємо ініціювати скликання зустрічі Робочої групи з питань велоінфраструктури і підняти питання мовчазної розробки проектів, у яких є ВІ БЕЗ консультацій з майбутніми користувачами цієї інфраструктури.

НЕ РОБІТЬ ДЛЯ НАС БЕЗ НАСJalyna  Sadovnikova
Jalyna  Sadovnikova


ТОП новости

Вход

Меню пользователя